Памер шрыфту
A- A+
Iнтэрвал памiж лiтарамі
Каляровая схема
A A A A
Дадаткова

Раздзелы сайта

Галоўная

Архіў навін

18.05.19

Урачыстая цырымонія ўшанавання ўладальнікаў прэміі Спецыяльнага фонду Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, пераможцаў трэцяга і заключнага этапаў рэспубліканскай алімпіяды, дыпламантаў конкурсу даследчых работ

17 мая 2019 года на базе ўстановы "Гімназія №23 г.Мінска" адбылася ўрачыстая цырымонія ўшанавання ўладальнікаў прэміі Спецыяльнага фонду Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь па сацыяльнай падтрымцы адораных вучняў і студэнтаў, пераможцаў трэцяга і заключнага этапаў рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах, дыпламантаў конкурсу даследчых работ у рамках ХХХVIII гарадской канферэнцыі вучняў і ІХ Рэспубліканскага конкурсу работ даследчага характару (канферэнцыi) вучняў.

На ўрачыстым мерапрыемстве прысутнічалі шаноўныя госці:

Ільіна Марына Аляксандраўна - старшыня асацыяцыі кіраўнікоў устаноў адукацыі, член Савета Спецыяльнага фонду Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь па сацыяльнай падтрымцы адораных вучняў і студэнтаў, дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 10 г. Мінска»;

Слепян Наталля Яўгенаўна - дэпутат Мінскага гарадскога Савета дэпутатаў 28 склікання, старшыня раённай арганізацыі рэспубліканскага грамадскага аб'яднання "Беларускі саюз жанчын", дырэктар установы адукацыі "Сярэдняя школа № 53 г. Мінска»;

Смірнова Вольга Яўгенаўна - намеснік старшыні Мінскага гарадскога савета дэпутатаў 28 склікання, дэпутат Мінскага гарадскога Савета дэпутатаў 28 склікання, дырэктар установы адукацыі «Гімназія № 6 г. Мінска»;

Цітова Святлана Анатольеўна - начальнік аддзела дашкольнай, агульнай сярэдняй і спецыяльнай адукацыі ўпраўлення па адукацыі адміністрацыі Савецкага раёна г.Мінска;

метадысты і спецыялісты ўпраўлення па адукацыі адміністрацыі Савецкага раёна г.Мінска, дырэктары ўстаноў агульнай сярэдняй адукацыі Савецкага раёна г.Мінска.

Падчас мерапрыемства былі ўзнагароджаны вучні дзяржаўных ўстаноў адукацыі ўпраўлення па адукацыі адміністрацыі Савецкага раёна г.Мінска - уладальнікі прэміі Спецыяльнага фонду Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь па сацыяльнай падтрымцы адораных вучняў і студэнтаў, пераможцы трэцяга і заключнага этапаў рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах, дыпламанты конкурсу даследчых работ у рамках ХХХVIII гарадской канферэнцыі вучняў і ІХ Рэспубліканскага конкурсу работ даследчага характару (канферэнцыi) вучняў, педагагічныя работнікі.

Віншуем нашых пераможцаў:

Таміліна Паліна Леанідаўна, вучаніца 10 класа, пераможца алімпіяды па вучэбным прадмеце "Кітайская мова»;

Вітушка Мірон Андрэевіч, вучань 9 класа, пераможца алімпіяды па вучэбных прадметах «Гісторыя Беларусі», «Сусветная гісторыя».

Шаўцова Ганна Аляксандраўна, вучаніца 11 класа, пераможца алімпіяды па вучэбным прадмеце "Кітайская мова»;

Голуб Яна Сяргееўна, вучаніцы 11 класа, пераможца алімпіяды па вучэбным прадмеце "Кітайская мова»

Лобан Лізавета Паўлаўна, вучаніца 9 класа, пераможца алімпіяды па вучэбным прадмеце "Кітайская мова»;

Смальянінаў Мацвей Ігаравіч, вучань 9 класа, пераможца алімпіяды па вучэбным прадмеце "Кітайская мова»;

Сальнікаў Станіслаў Андрэевіч, вучань 9 класа, пераможца алімпіяды па вучэбным прадмеце «Інфарматыка»;

Белазёрава Лізавета Максімаўна, вучаніца 11 класа, пераможца ІХ Рэспубліканскага конкурсу работ даследчага характару (канферэнцыi) вучняў у секцыі «Кітайская мова»;

Голуб Яна Сяргееўна, Сільвестровіч Ганна Максімаўна, вучаніцы 11 класа, пераможцы конкурсу даследчых работ у рамках ХХХVIII гарадской канферэнцыі вучняў у секцыі "Лінгвістыка" па вучэбным прадмеце "Беларуская мова»;

Сільвестровіч Ганна Максімаўна, вучаніца 11 класа, пераможцы конкурсу даследчых работ у рамках ХХХVIII гарадской канферэнцыі вучняў у секцыі «Кітайская мова».

Педагагічных работнікаў нашай установы адукацыі:

Піскун Ірыну Сяргееўну, настаўніка беларускай мовы і літаратуры;

Макоска Кацярыну Уладзіміраўну, настаўніка кітайскай мовы;

Амяльчука Іллю Анатольевіча, настаўніка інфарматыкі;

Пірагову Алену Барысаўну, настаўніка гісторыі і грамадазнаўства.